A 20-pound propane tank costs approximately $14 to $20. The refill rate will depend upon the cost – those changes with time due to this economy – which now is $3 to $4 per gallon. However, the price can vary wildly depending upon the area you’re buying the tank. A Full 20-pound propane tank can cost from $50 to $100 in some regions.

You May Also Like

How to Introduce New Chickens to Your Flock
May 2, 2018

What is the cheapest month to buy propane?
May 18, 2022

Can you BBQ on a Traeger grill?
May 17, 2022
2024 Fall Sale
October 1, 2024